ESG = Hiteles Vállalati Eszközrendszer a Fenntartható Vállalatért Az ESG-szemlélet alapvetően három fő területre koncentrál:
- A gazdálkodó szervezetek okozta környezeti hatások vizsgálata
- Társadalmi kérdések kezelése a szervezeten belül és kívül
- Felsővezetők tevékenységére és az általuk kialakított döntési mechanizmusok
A befektetések esetében kedvező a „zöld minősítés” a zöld nemcsak SEXY, de az egyetlen, ami fenntartható! Az Európai Tanács elfogadta álláspontját a fenntarthatósággal kapcsolatos vállalati beszámolásról szóló irányelvre (CSRD) vonatkozóan. Az Európai Bizottság által 2021. április 21-én javasolt új irányelv célja a vállalati teljesítmény átláthatóságának növelése a fenntarthatóság tekintetében, és a fenntarthatóság érdekében. Az ESG szabályozás új lehetőségeket kínál a vállalatok számára, így a Lagroland számára is, hogy szélesebb körben mutassák be fenntarthatósági törekvéseiket és vállalati felelősségvállalásukat. A Lagroland kevesebb, mint másfél év alatt napi munkájába beépítette az Európai Únió Bizottsága irányelvét. Az ESG-szemlélet három fő területe
- a környezeti hatások vizsgálata, (pl. klímaváltozás, karbonsemlegesség, légszennyezés, biodiverzifitás)
- a társadalmi kérdések kezelése és (pl. emberi jogok és vallásszabadság tiszteletben tartása, munkavállalói jogok, üzleti partnerek elégedettsége)
- a vezetői döntéshozatal folyamata (pl. vezetők döntéseinek áttekinthetősége, pénzügyi áttekinthetőség, üzleti etikusság)
Világszerte hatalmas az igény az átláthatóságra és az összehasonlíthatóságra, ezért elkerülhetetlen, hogy a fenntarthatósági és zöld célkitűzések a jövőben az átfogó vállalati stratégia szerves részeivé váljanak, nemcsak a Lagroland-nál, de minden vállalatnál. Ez segít a gyors adaptációban, üzleti partnerek reális értékelésében . Az ESG szemlélet egyes elemei már most is számos vállalatnál jelen vannak – ilyenek például a gyerekbarát munkahely, a munkakörülmények javítása, vagy a csökkent munka képességűek foglalkoztatásának szempontjai. Vállalatunkat évek óta az ISO 9001:2015 és a 14001:2015 alapján irányítjuk.
Mit tett a Lagroland a fenntartható vállalatirányításért?
- Bevezettük az E számlázást, csökkentettük a vállalat papír felhasználást
- Általunk használt gépek túlnyomó része Ad Blue rendszeres, ez a legkorszerűbb dízel meghajtású belsőégésű motor
- Bevezettük a precizíós gazdálkodást, ezzel kevesebb üzemanyagot, kevesebb vegyszert és kevesebb műtrágyát használunk
- Talajjavító technológiákat használunk, amely visszaadja a föld természetes termőképességét, még a talaj illata is más lesz
- Azáltal, hogy a Lagroland szántóföldi növénytermesztéssel foglalkozik, és erdőt is művel a kibocsájtott széndioxid és termelt oxigén aránya az oxigén javára jelentős többletet mutat, több, mint 130-szor több oxigént termelünk, mint amennyit felhasználunk.
- Keletkezett hulladék újrahasznosítása
- A vállalat telephelye 0 emissziós, a 2022. 09.15.-én átadott napelem parknak köszönhetően
- Telephelyen használt eszközeink, utcaseprő gép, gépek, berendezések elektromos meghajtásúak, amelyek napenergiából nyerik az elektromos áramot
Mi a Lagroland célja?
- Közel jövőben még korszerűbb gépek beszerzése, precíziós vetőgép, új nagyobb kapacitású környezetbarát kombájn és traktor beszerzése.
- A technika fejlődését folyamatosan figyeljük, és lehetőségünkhöz mérten az elsők között adaptáljuk őket
- A Lagroland célja a megalapítása óta változatlan: a természetet és annak erőforrásait utódainkra jobb állapotban adjuk át, mint ahogy kaptuk. Nem hiszünk a divatos frázisokban, és a kapkodásban, de abban igen, hogy lassan lépésről lépésre kitartó munkával a világ, és a környezetünk jobbá tehető. Az emberi kapcsolatoknál a másik feltétlen tisztelete révén tesszük élhetőbbé a világot! Mindenki tehet és felel az élhetőbb világért!